Lajme

Daut Demaku flet për kohën e urisë së madhe, kur kishte parë njerëz buzë vdekjes

Autori: Islam Morina 23:14 | 30 September 2022

Shkrimtari dhe publicisti, Daut Demaku, i ftuar në emisionin N’Konak, me Islam Morinën, duke rrëfyer për fëmijërinë e tij, ka kujtuar kohën e trishtë kur ai shihte njerëz të uritur deri në prag të vdekjes që vinin në kullat e familjes së tij për të kërkuar buk.

Ai ka treguar se si gjyshja e tij i ushqente ata dhe përkujdesej që ata të mos pësonin nga ushqimi pasi u ishin shteruar fuqitë nga mos ngrënia. /Gazeta Infokus/

Të tjera