Lajme

Darka e Kurtit me Vuçiqin, Gani Geci del me deklaratë

Autori: Gazeta inFokus 22:45 | 04 May 2022

Darka joformale mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq ka nxitur reagime të mëdha të fytyrave publike në vend.

Së fundmi ka reaguar edhe ish-deputeti i LDK-së, Gani Geci.

Geci në një foto të dy kryeministrave në Facebook ka komentuar duke thënë se “Krej kusuret po i lajke njeri ne ket dynja ! Ne at dynjan tjeter tan ne Gjenet po shkojshin”.

Darka joformale në mes të kryeministrit Albin Kurti, presidentit serb Aleksandar Vuçiq, dhe të ngarkuarit të BE’së në dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka filluar në orën 19:45 në periferi të Berlinit.

Të tjera