Sport

Dardan Berisha shpallet sportisti më i mirë i vitit 2020

Autori: Gazeta inFokus 17:40 | 22 February 2021

Komiteti Olimpik i Kosovës është duke e mbajtur ceremoninë për Laureatët e vitit 2020, shkruan Gazeta inFokus.

KOK-u e ka shpallur Dardan Berishën sportistin më të mirë në Kosovë për vitin që lamë pas.

Kjo ishte hera e parë që basketbollisti i Pejës e fiton këtë çmim.

Përveç çmimit, Berisha ka fituar edhe mjete financiare në vlerë prej 2,000 mijë eurove./Gazeta inFokus/

May be an image of 2 njerëz, people standing dhe E brendshme

Të tjera