Lajme

Dalin pamje të fëmijës që “rrëmbeu” dhe voziti “çmendurisht” autobusin në Skenderaj

Autori: Hateme Smajli 20:25 | 10 December 2019

Një fëmijë në komunën e Skenderajt dyshohet se ka rrëmbyer autobusin i cili gjendej në stacion të cilin e vozit “çmendurisht” në rrugën kryesore, duke rrezikuar kalimtarët dhe veturat.

Në pamjet e siguruara nga gazeta inFokus shihet sesi ky fëmijë duke vozitur autobusin merr me vete gjithçka që i del përpara.

Dëshmitarët nga vendi i ngjarjes i kanë thënë gazetës inFokus se veturën të cilën e godet autobusi ndodheshin një grua dhe një fëmijë.

Përderisa dëshmitarët kanë thënë për inFokus se autobusin ishte duke e vozitur një fëmijë, Policia e Kosovës ende nuk është e njoftuar për rastin.

Kështu ka bërë të ditur për gazetën inFokus, Avni Zahiti, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës.

Në pamje përveç dëmeve materiale nuk dihet nëse ka persona që kanë mbetur të lënduar nga ky rast.

Më poshtë mund të shihni pamjet e këtij momenti të tmerrshëm./Gazeta inFokus/

Të tjera