Lajme

Daçiq: Serbia ka marrë garanci nga Amerika për themelimin e Asociacionit

Autori: Gazeta inFokus 15:51 | 02 February 2023

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq ka shkruar për takimet e suksesshme në SHBA me Derek Chollet dhe Gabriel Escobar, shkruan Klankosova.tv.

Përmes postimit në Twitter, ai ka thënë se ka pranuar garanci se SHBA-të besojnë se Asociacioni duhet të themelohet dhe ata vlerësojnë lartë pozitën konstruktive të Serbisë brenda dialogut Beograd-Prishtinë.

 

Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera