Lajme

Dacic: Ne mund ta arrestojmë Jonuz Musliun

Autori: Gazeta inFokus 16:49 | 30 April 2017

“Për fjalët që i ka thënë Musliu, në çdo vend do të ftohej për dëshmi nga prokurori”, kështu ka deklaruar ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq.

Ministri i jashtëm serb, ka thënë se shteti mund ta arrestojë Musliun, por këtë nuk do ta bëjnë pasi kjo do të mund të shkaktonte probleme tjera, transmeton lajmi.net

“Kryeministri Vuçiq thekson se përgjigjet e Musliut shkaktojnë dëme shtesë. Por ne nuk do të reagojmë, nuk është reflektim i dobsisë tonë, por fuqi dhe dituri për ta kontrolluar situatën”, ka thënë Daçiq.

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Preshevë, Jonuz Musliu kishte deklaruar ditë më parë se kryeministri i tij është Edi Rama e jo Vuçiq. 

Etiketa:
Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera