Lajme

28 nëntori në zonat e shkatërruar nga tërmeti përmes fotove

Autori: Gazeta inFokus 18:40 | 28 November 2019

Lot, dhimbje e frikë kanë shënuar 28 nëntorin në zonën gërmadhe të Durresit, të goditur nga tërmeti vdekjeprurës.

Ky tërmet la gjurmë të pashlyeshme në kujtesën e shqiptarëve anë e mbanë, shkrua gazeta infokus.

Duke lënë më shumë se 40 njerëz të vdekur ngujuar nën rrënojat e pamëshirëshme, dhe me qindra të tjerë të lënduar dhe të pastrehë.

Dita e Flamurit Kuqezi i gjeti shqiptarët  në një errësirë të përkohëshmë, përpara daljes së diellit.

Ndërsa gazeta inFokus do të ua sjell përmes fotove se si i gjeti 28 nëntori disa nga zonat pas tërmetit në Shqipëri./Gazeta inFokus/.

 

 

 

 

Të tjera