Lajme

Covid-19/ Gjermania klasifikon Greqinë dhe Holandën si zona rreziku

Autori: Gazeta inFokus 08:23 | 19 July 2021

Greqia dhe Holanda klasifikohen si “zona me rrezik” për Gjermaninë nga rritja e rasteve me Covid-19, njoftoi instituti gjerman ”Robert Koch”.

Agjencia gjermane rekomandoi që të shmangen të gjitha “udhëtimet e panevojshme turistike”. ”Gjermanëve që kthehen në shtëpi u duhet të tregojnë një certifikatë vaksinimi ose një test negativ për koronavirusin”, shtoi ky institut.

Masat e reja do do të hyjnë në fuqi më 18 korrik.

Të tjera