Sport

Countinho pranë rikthimit në Premierligë tek rivalët e Liverpoolit

Autori: Gazeta inFokus 12:37 | 30 April 2021

Philipe Coutinho dhe Barcelona ka gjasa të ndajnë rrugët në fund të këtij sezoni, shkruan Gazeta inFokus.

Sipas raportimit të ‘The Sun’ për shërbimet e brazilianit është interesuar skuadra e Evertonit, madje ata po e quajnë punë të kryer.

28 vjeçari i ka kushtuar Evertonit 28 milionë funte dhe nga sezoni i ardhshëm pritet t’i bashkohet.

Kujtojmë që Coutinho u transferua nga Liverpooli tek Barcelona për 145 milionë euro./Gazeta inFokus/

Të tjera