Lajme

Çmontohet kufiri me Shqipërinë

Autori: Gazeta inFokus 12:46 | 01 April 2021

Ka filluar heqja e pjesës së majtë të objektit të pikës kufitare në Vermicë, në vendkalimin Kosovë Shqipëri, shkruan Gazeta Infokus.

Në një foto të siguruar nga Gazeta inFokus, shihet se tashmë ka filluar çmontimi i mbulojës dhe ambienteve përcjellëse në pikëkalimin kufitar të Vërmicës, që ndodhet në pjesën e Kosovës.

Gazeta inFokus ka provuar të kontaktojë më Policinë e Kosovës për të marrë më shumë informacione rreth këtij veprimi që po ndodhë në kufi, por këta të fundit kanë thënë se nuk kanë informacion./Gazeta inFokus/

Të tjera