Lajme

‘Çmenduri’ në Fushë Kosovë, Burim Berisha nuk fiton për pak

Autori: Gazeta inFokus 01:38 | 18 October 2021

Komisioni Qendror Zgjedhor ka përfunduar numërimin në komunën e Fushës Kosovës, shkruan Gazeta inFokus.

Edhe kjo komunë ka shkuar në balotazh me Burim Berishën e LDK-së që nuk ka fituar për 0,04%.

Ai ka dalë i pari, duke marrë 7,842 vota apo 49,96 vota, ndërsa kandidati i VV-së, Enver Bajçinca ka arritur të dalë i dyti me 3,977 vota apo 25,33%.

Pra Fusha Kosova shkon në balotazh mes LDK-së dhe VV-së.

Më poshtë keni rezultatin e të gjithë kandidatëve pas numërimit të 100% të votave nga KQZ./Gazeta inFokus/

Të tjera