Sport

‘Çmenduri’ Athletico Madridi shpartallon Barcelonën (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 21:50 | 09 January 2020

Barcelona dhe Athletico Madridi po luajnë momentalisht në Arabinë Saudite në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës, shkuan Gazeta inFokus.

Athletico Madridi e ka përmbysur Barcelonën nga 2-1 në 2-3 dhe është shumë pran finales.

Rezultatin 2-2 e barazoi Alvaro Morata në minutën e 81’ të takimit.

Spanjolli realizoi nga pika e bardhë për ta barazuar rezultatin, kurse golin e tretë për skuadrën e Simeones e shënoi Angel Correa në 86’ për rezultatin 2-3.

Kanë mbetur edhe pak minuta deri në fund, ndërsa Athletico Madridi është një hap larg finales./Gazeta inFokus/

Të tjera