Sport

City arrinë fitore të thellë ndaj Wolves

Autori: Gazeta inFokus 22:59 | 02 March 2021

Ka përfunduar takimi mes Manchester Cityt dhe Wolves, në kuadër të xhiros së 26-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Në duelin që po zhvillohej në ‘Etihad Stadium’, ‘Qytetarët’ kanë arritur fitore të thellë 4-1 falë golave të shënuara nga Dendoncker (autogol), Gabriel Jesus (x2) dhe Mahrez.

Me këtë fitore Manchester City ka ‘blinduar’ edhe më shumë vendin e parë në tabelë me 65 pikë./Gazeta inFokus/

Të tjera