Lajme

Çitaku thotë se mësimi s’po fillon për shkak të kokëfortësisë së Kurtit

Autori: Gazeta inFokus 11:08 | 12 September 2022

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se procesi mësimor nuk po fillon për shkak të kokëfortësisë së kryeministrit Albin Kurti.

Në llogarinë e saj në Facebook, Çitaku ka shtuar se Kurti po refuzon që të dialogojë me sindikatat për të zgjidhur çështjen e grevës.

“Se a duhet të fillojë mësimi është pyetje që nuk duhet shtruar. Pyetja është pse nuk po fillon mësimi. Përgjigjen e keni tek kokëfortësia e Kryeministrit dhe refuzimi i tij për dialog social”.

Etiketa:

Të tjera