Sport

Çiftet e javës së 16-të në Superligë, ja kur zhvillohet derbi ndërmjet Dritës dhe Ballkanit

Autori: Gazeta inFokus 17:10 | 30 November 2020

Elita e futbollit kosovar do të vazhdojë në vikendin e ardhshëm me pesë super sfida që nuk duhet humbur, shkruan Gazeta inFokus.

Kryendeshja e javës së 16-të do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, aty ku Drita i bënë konak Ballkanit.

Kjo super përballje do të zhvillohet të dielën nga ora 13:30 dhe do të transmetohet drejtpërdrejtë edhe në Klan Kosova.

Duel tjetër interesant pritet të jetë edhe ai mes Prishtinës dhe Feronikelit, që do të luhet të premten në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora 13:00.

Më poshtë keni çiftet e javës së 16-të në elitën e futbollit kosovar.

Prishtina – Feronikeli ( e premte, 4 dhjetor – 13:00)

Trepça ’89 – Gjilani ( e shtunë, 5 dhjetor – 13:00)

Arbëria – Drenica ( e shtunë, 5 dhjetor – 13:00)

Drita – Ballkani ( e diele, 6 dhjetor – 13:30, Klan Kosova)

Llapi – Besa ( e diele, 6 dhjetor – 13:00)./Gazeta inFokus/

Të tjera