Sport

Christian Eriksen reagon pasi Danimarka u kualifikua në fazën e eliminimit direkt në ‘Euro 2020’

Autori: Gazeta inFokus 23:39 | 21 June 2021

Kombëtarja e Danimarkës është kualifikuar në fazën e eliminimit direkt në Kampionatin Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Danezët e kanë mposhtur Rusinë me rezultat të thellë 1-4 dhe me tri pikë nga vendi i dytë i Grupit B kanë kaluar në 1/8 e finales.

Pas këtij suksesi ka reaguar Christian Eriksen, i cili në takimin e parë ndaj Finlandës pësoi sulem në zemër.

Ai përmes një instastory ka duartrokitur bashkëlojtarët e tij për këtë sukses.

Eriksen tashmë është në shtëpi dhe gjendja e tij shëndetësore është stabile.

Më poshtë keni postimin e mesfushorit të Interit./Gazeta inFokus/

Të tjera