Lajme

Chollet për marrëveshjen e Ohrit: Kosova më afër se kurrë drejt të ardhmes në BE

Autori: Gazeta inFokus 19:46 | 23 March 2023

Këshilltari i Lartë në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka thënë se Kosova tani është më afër se kurrë drejt të ardhmes së saj në BE.

Chollet i bëri këto komente pas bisedës telefonike që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, duke e uruar të parin e Qeverisë për marrëveshjen e arritur në Ohër për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.

Për këtë bisedë më herët shkroi edhe Kurti, duke treguar se e falënderoi për mbështetjen dhe rolin e ShBA-së.

Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera