Sport

Chelsea triumfon ndaj Hull Cityt dhe kalon në çerekfinale të Kupës së Anglisë

Autori: Gazeta inFokus 20:22 | 25 January 2020

Chelsea ka arritur ta mposhtë si mysafir Hull Cityn me rezultat 2-1, në duelin e zhvilluar në kuadër të 1/16 se finales së Kupës së Anglisë, shkruan Gazeta inFokus.

Golat për ‘Blutë’ nga Londra i kanë shënuar Michy Batshuayi dhe Fikayo Tomori, ndërsa golin e vetëm për Hullin e realizoi Kamil Grosicki.

Pas kësaj fitoreje Chelsea ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Anglisë./Gazeta inFokus/

Të tjera