Sport

Chelsea synon yllin e Dortmundit

Autori: Gazeta inFokus 23:55 | 19 November 2020

Chelsea është duke bërë një lëvizje për yllin e Borussia Dortmundit Jude Bellingham.

17 vjeçari është bërë lojtari i tretë më i ri në histori të Kombëtares së Anglisë, kur e bëri debutimin e tij me “Tre Luanët” javën e kaluar, dhe po shihet si një alternativë më e lirë për Frank Lampard, pasi që synimi kryesor Declan Rice si duket është transferim shumë i shtrenjtë për skuadrën londineze.

Bellingham u transferua tek Dortmundi nga skuadra e Birmingham këtë verë, por si duket “Blutë” po planifikojnë të bëjnë edhe një transferim tjetër nga Bundesliga gjermane, pas marrëveshjeve me Kai Havertz dhe Timo Werner më herët këtë vit.

Të tjera