Sport

Chelsea shkatërron Dynamo Kyivin dhe siguron çerekfinalen e Evropa Ligës (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 20:49 | 14 March 2019

Chelsea ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Dynamo Kyivit dhe ka kaluar në çerekfinale të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus.

Londinezët shënuan fitore më rezultat të thellë 5-0 në duelin e luajtur në Kyiv të Ukrainës.

Golat për skuadrën e Sarrit i shënuan, Olivier Giroud 3x, Marco Alonso dhe Hudson-Odoi.

Më rezultat të përgjithshëm 8-0, skuadra e Chelsea ka kaluar në fazën çerekfinale te Evropa Ligës./Gazeta inFokus/

Të tjera