Sport

Chelsea fiton lehtësisht ndaj Brunleyt

Autori: Gazeta inFokus 17:58 | 11 January 2020

Chelsea ka arritur një fitore të lehtë ndaj Brunleyt me rezultat 3-0, në duelin e zhvilluar në kuadër të xhiros së 22-të në Pemierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Të besuarit e Frnack Lampard triumfuan me lehtësi në ndeshjen e zhvilluar në ‘Stamford Brdige’./Gazeta inFokus/

Golat për ‘Blutë nga Londra’ i realizuan Jorginho, Tammy Abraham dhe Callum Hudson-Odoi.

Pas kësaj fitoreje Chelsea renditet i katërti me 39-të pikë, kurse Brunley i 15-ti me 24 sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera