Sport

Chelsea arrinë marrëveshje me mbrojtësin e njohur francez

Autori: Gazeta inFokus 18:10 | 27 July 2021

Klubi i Chelseas ka arritur ti siguroj shërbimet e mbrojtësit francez, Jules Kounde, shkruan Gazeta inFokus.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i mirënjohur italian, Fabrizio Romano.

Ai ka shkruar se Chelsea dhe Sevilla janë në bisedime të avancuara për të arritur pajtueshmëri për shumën e transferimit të Koundes.

Mbrojtësi francez pritet të nënshkruaj kontratë 5 vjeçare me klubin londinez.

Prezantimi i Koundes në ‘Stamford Bridge’ pritet të bëhet në ditët në vazhdim./Gazeta inFokus/

Të tjera