Sport

Challandes me mesazh për qytetarët e Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 12:59 | 25 March 2020

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes i është drejtuar me një video-mesazh popullit për situatën të cilën po e kalon e gjithë globi, pandeminë COVID19.

Ai ka kërkuar nga qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi dhe të jenë të sigurtë.

“Në këtë kohë të vështira jo vetëm për Kosovën por për gjithë Evropën, përfshirë edhe Zvicrën, që po ndodh me koronavirus, ju bëj thirrje të qëndroni në shtëpi për të qenë të sigurt në shëndetin e juaj dhe familjes suaj”, ka thënë ndër të tjera Challandes.

Të tjera