Fokus

Çfarë po ndodhë në BQK? Jep dorëheqje zëvendës guvernatorja

Autori: Gazeta inFokus 09:38 | 15 May 2023

Vetëm një muaj pasi mori këtë pozitë, Nora Latifi – Jashari , zëvendës guvernatorja e Bankës Qendrore të Kosovës ka dhënë dorëheqje.

Gazeta Infokus mëson nga burime të saj brenda BQK-së se Jashari ka dorëzuar dorëheqje.

Kujtojmë se qysh nga viti i kaluar BQK-ja ka mbetur pa guvernator derisa procesi ka mbetur ende në Komisionin Parlamentar për Buxhet dhe Financa.

Kjo pasi vazhdimisht kishte ankesa dhe raportime për dallavere në këtë konkurs. Gazeta Infokus kishte raportuar se partia në pushtet ishte munduar që në këtë pozitë të vendoste nipin e famshëm të Besnik Bislimit , Gëzim Tosunin por që i njëjti ishte diskualifikuar nga gara pas intervistës në garën e ngushtë./Gazeta Infokus/

Nipi i Besnik Bislimit pretendonte pozitën e guvernatorit të BQK-së, nuk kalon fazën e intervistimit

Vip Card e Petrol Company ofron tri herë zbritje

Të tjera