Sport

Çfarë po ndodhë me Muriqin? Mediat në Turqi raportojnë për rikthim në Fenerbahce

Autori: Gazeta inFokus 12:48 | 23 February 2021

Drama mes Vedat Muriqit dhe ish klubit të tij, Fenerbahce, po vazhdon akoma, shkruan Gazeta inFokus.

Së fundmi mediat turke kanë raportuar që sulmuesi prizrenas ka pranuar një telefonatë nga Emre Belozoglu, për t’u rikthyer tek Feneri.

Këtë e ka bërë të ditur gazetari i njohur turk, Sansal Buyuka, në një ndër shkrimet e tij.

“Emre e telefonoi Vedatin dhe i tha që ‘Unë jam Emre’. Pra, Feneri po e konsideron kthimin e Muriqit në Fenerbaçe. Nëse e shikojmë tani, Vedati është 500 herë më i mirë”, ka deklaruar ai.

Kujtojmë që 26 vjeçari u largua nga Superliga turke drejt Series A, gjatë afatit kalimtar të verës së kaluar./Gazeta inFokus/

Të tjera