Lajme

Çfarë po ndodh në PDK edhe një zyrtar tjetër u ‘del kundër’: Leni mualifet

Autori: Gazeta inFokus 21:37 | 07 April 2021

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bujar Cakolli ka dalë kundër komunikatës që lëshoi sot kjo parti, në lidhje me anëtarin e kryesisë, Lirak Çelaj.

PDK-ja në komunikatë u distancua nga Çelaj i cili po merr pjesë në një emision në televizionin Dukagjini të cilin palk para zgjehdjeve të 14 shkurtit kjo parti e kishte bojkotuar.

Fillojnë kundërshtimet për masat e Arben Vitisë: ‘Protestë’ nga ora 22:00

E në mbrojtje të Çelajt ka dalë zyrtari tjetër i PDK-së, Bujar Cakolli i cili ka thënë se nuk është faji i askujt për rezultatin e PDK-së.

“Nuk është faji i TV “Dukagjinit” për rezultatin e PDK-së. Leni muhalifet”,ka shkruar ai.

Ndërsa PDK-ja në komunikatën ‘kundër’ Celajt shkruan ““Partia Demokratike e Kosovës vazhdon të bojkotoj RTV Dukagjinin dhe të gjitha emisionet e tij. I ftuari i sontëm për të folur kinse në emër të PDK-së “për opozitën e ardhshme ”, Lirak Çelaj nuk është dëguar nga partia në emisionin Debat + dhe rrjedhimisht ai nuk përfaqëson qëndrimet zyrtare të partisë por vetëm mendimet e tij personale”.

Nuk është hera e parë që Cakolli nuk pajtohet me qëndrimet e partisë së tij e madje që nga rezultati në zgjedhjet e 14 shkurtit ai ka qenë i zëshëm se në partinë e tij duhet të bëhen ndryshime./Gazeta inFokus/

Të tjera