Lajme

Çfarë ka ndikuar në humbjen e LDK-së në Podujevë, kjo është përgjigja e Arben Gashit

Autori: Gazeta inFokus 16:00 | 30 November 2020

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka folur pas mbledhjes urgjente që mbajti kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai ka komentuar edhe humbjen nga partia e tij në zgjedhjet në Podujevë ku ka përmendur edhe Agim Veliun, ish kryetarin e kësaj komunë tash ministrin  e punëve të Brendshme.

Ai ka thënë se nuk ka zbehje të fuqisë politike sa i përket Veliut pasi ai vazhdon të mbajë postin që e ka pasur.

“Nuk di çka konsiderojmë zbehje të fuqisë politike. Z. Veliu vazhdon t’i mbajë të njëjtat pozicione politike që i ka pasë”, tha Gashi.

Sipas tij në rezultatin e zgjedhjeve në Podujevë ka ndikuar diçka tjetër.

“Është rezultat i gjendjes së shkuarjes në zgjedhje të jashtëzakonshme dhe rezultat i një situate kur kemi një shkëputje të njërit nga kandidatët e LDK-së dhe kjo ka ndikuar që të ketë njëfarë pakënaqësie”, tha Gashi./Gazeta inFokus/

Të tjera