Fokus

Çfarë i tha Grenelli, Ardita Dushit në ditën e nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë – Serbi në Uashington?

Autori: Gazeta inFokus 14:38 | 10 September 2023

Anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, shefja e stafit të ish kryeministrit, Avdullah Hoti, në Çikat n’Fokus me Hateme Smajlin, ka zbuluar detaje të prapaskenave të 4 shtatorit, ditës kur u nënshkrua marrëveshja në mes të Kosovës dhe Serbisë në Uashington.

Ardita Dushi, ndër të tjera ka treguar edhe se cfarë i ka thënë, ish i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell, dora e djathë e presidentit Trump, në kohën e të cilit u nënshkrua kjo marrëveshje, shkruan Gazeta Infokus.

Ndiqeni se cfarë i tha ai, shefes së stafit të Avdullah Hotit:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Kush i fitoi 10.000 Euro nga Artmotion?

Të tjera