Lajme

Çeku tregon nëse do të përurohet shtatorja e Fadil Vokrrit në trevjetorit e vdekjes së tij

Autori: Gazeta inFokus 11:40 | 26 April 2021

Ministri për Rini, Kulturë dhe Sport, Hajrulla Çeku në seancës e Kuvendit është pyetur se kur do të vendoset shtatorja e Fadil Vokrrit, shkruan Gazeta Infokus.

Çeku u shpreh se besojnë që vendosja e shtatores pritet të bëhet me datë 9 qershor në përvjetorin e vdekjes së Vokrrit.

“Bazamenti është ndërtuar. Është në detajet përfundimtare dhe unë kam kërkuar përshpejtimin e procesit, dhe besojmë që do të përmbyllet me datë 9 në përvjetorin e vdekjes”, ka thënë Çeku./Gazeta Infokus/

 

Të tjera