Lajme

Çartet plaku në protestën kundër shtrenjtimit të rrymës, e quan kryeministrin Kurti ‘hajn’ dhe ‘qen’

Autori: Gazeta inFokus 13:19 | 26 January 2022

Mesditën e së mërkurës është mbajtur një protestë në Prishtinë, ku qindra qytetarë kanë kundërshtuar ashpër shtrenjtimin e energjisë elektrike që pritet të ndodhë në Kosovë, shkruan Gazeta inFokus.

Në këtë protestë pati edhe persona të moshuar, madje njeri prej tyre ‘shpërtheu’ në drejtim të kryeministrit Kurti, duke e quajtur atë ‘hajn dhe qen’.

Përveç këtyre fryrjeve, qytetari në moshë pati edhe një paralajmërim për Albin Kurtin.

“Të kallxojmë na ty me t’29’tin”, tha ai në përfundim të protestës.

Protestuesit u nisën nga sheshi ‘Zahir Pajaziti’ me pankarta në duar dhe e përfunduan protestën para ndërtesës së qeverisë, ku edhe i dhanë mesazhet e tyre drejtuar kryeministrit Kurti./Gazeta inFokus/

Të tjera