Lajme

Caktohen datat për mbajtjen e provimit të maturës

Autori: Gazeta inFokus 15:24 | 31 March 2021

Provimi i Maturës Shtetërore në afatin e parë do të mbahet në datat 12 dhe 19 qershor, ndërsa në afatin e dytë do të mbahet më 28 gusht dhe 4 shtator.

Këtë lajm e ka bërë të ditur ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci.

Ajo në njoftimin të cilin e ka publikuar  në Facebook,  ka dhënë detaje edhe sa i përket pushimit pranveror të arsimit parauniversitar, si dhe për kompensimin e ditëve të humbura.

Të tjera