Lajme

Cakaj thotë se ka qenë gjithmonë kundër shkëmbimit të territoreve: “Të respektohet integriteti territorial i Kosovës”

Autori: Gazeta inFokus 22:09 | 04 December 2020

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj në “Kanal 10” tha se që gjithmonë ka qenë kundër shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë.

Cakaj tha që nga koha kur e ka marr detyrën e ministrit ka pasur pika në lidhje me dialogun e Kosovës dhe Serbisë: “Respektim i integriteti territorial te Kosovës. Njohja e ndërsjellët. Mbështetja e plotë për platformën e Kosovës”, u shprehë ai.

“Gjykata Speciale është e padrejtë, por nuk ka qenë e shmangshme. Ka qenë vendim i dhimshëm, fort i padrejtë, nuk ka pas alternativ. Respekt edhe për ata që kanë mbajt qëndrim kundër”, tha Cakaj.

Të tjera