Lajme

Buxhovi thotë se ndërkombëtarët s’duhej t’i pranonin Qeverinë e Përkohshme dhe atë të Bukoshit

Autori: Gazeta inFokus 20:34 | 11 July 2019

Sipas shkrimtarit Jusuf Buxhovi, faktori ndërkombëtar në bazë të Rezolutës 1244, nuk është dashur ta pranojnë as Qeverinë e Përkohshme dhe atë të Bukoshit.

“Është dashur në një farë forme të përfundojnë menjëherë”, ka thënë ai në Rubikon të KTV-së.

Të tjera