Lajme

Buxhovi godet Albin Kurtin : Në LVV ka grupe kriminale

Autori: Gazeta inFokus 21:21 | 11 July 2019
Njëri ndër bashkëthemeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jusuf Buxhovi, ka akuzuar liderët e partive të Kosovës për lidhje kriminale.
Për këtë ai nuk i kursej as anëtarët e ish-partisë së tij, LDK-së.
Por Buxhovi pati ca fjalë edhe për liderin e Lëvizjes Vetvendosje.
Ai tha se as Albin Kurti nuk mundet të luftoj krimin e organizuar dhe korrupsionin kujr brenda partisë së tij ka grupe kriminale./Gazeta inFokus/

Të tjera