Fun & Video

Burri nga Maryland nuk ishte në dijeni të fitores së lotarisë Powerball për katër muaj

Autori: Gazeta inFokus 11:21 | 24 March 2023

Një burrë nga Maryland bleu bileta të lotarisë Powerball për përzgjedhjen e numrave të nëntorit dhe nuk zbuloi se ishte një fitues i çmimit prej 50,004 dollarësh deri katër muaj më vonë.

Burri 74 vjeçar me Laurel u tha zyrtarëve të Maryland Lottery se ai shpenzoi 10 dollarë për biletat e Powerball për shortin e 9 nëntorit në Modern Liquors në Temple, që ai tha se është ngjitur me dyqanin ku ai zakonisht blen biletat e tij.

Lojtari përputhej me katër numra dhe Powerball në një linjë, duke fituar 50,000 dollarë, dhe një numër dhe Powerball në një linjë tjetër, duke fituar 4 dollarë shtesë, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Ai u tha zyrtarëve se nuk ishte në dijeni të fitores së tij derisa më në fund kontrolloi biletën e tij këtë muaj.

Fituesi deklaroi se nuk ka ende ndonjë plan se çfarë do të bëje me fitimet e tij nga lotaria.

SPAR hap marketin e ri në rr. Muharrem Fejza!

Të tjera