Lajme

Burri i Albulena Haxhiut nuk fiton as në fshatin i tij

Autori: Gazeta inFokus 15:29 | 18 October 2021

Alban Krasniqi, kandidati i LVV-së për kryetar të Malishevës, ka humbur edhe në fshatin e tij. Bashkëfshatarët e kanë vlerësuar më shumë kundërkandidatin e tij nga Nisma, Ekrem Kastratin.

Kështu, kandidati i NISMA-s, e ka kaluar me vota Krasniqin në tre vendvotimet në Carallukë, shkruan Gazeta Infokus.

Gjithsej në këto vendvotime në këtë fshat, kandidati i NISMA-së ka marrë 325 vota ndërsa kandidati i LVV-së ka marrë 214 vota.

Malisheva ka shkuar në balotazh derisa dy partitë e para janë NISMA me 34,30% dhe PDK-ja me 29,07% e LVV-ja ka mbetur e katërta me 15,04%./Gazeta Infokus/ 

Të tjera