Lajme

Bujupi: 600.000 udhëtarë e braktisëm Prishtinën për Shkupin

Autori: Gazeta inFokus 13:27 | 02 May 2017

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj – Bujupi, përmes një konferencë për media ka thënë se çmimi i  biletave për bashkudhëtarë që vinë përmes aeroportit ndërkombëtar të Prishtinës në raport me shtete e rajonit është shumë fish më i lartë

Bujupi ka thënë se vetëm vitin e kaluar  600.000 udhëtarë vendosen të udhëtonin për në Kosovë përmes Shkupit për shkak të çmimeve më të ultë ta biletave, raporton infokusi.com

“Edhe udhëtimi me automjete është vështirësuar për shkak të kartonit të gjelbër “ ka thënë Bujupi

Në këtë konferencë Bujupi tha se kompanitë e ajrore kane arritur një marrëveshje të fshehtë  në mes vete për çmime te biletave dhe në këtë mënyrë po përfitojnë kundërligjshëm/INFOKUSI

Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera