Lajme

Britania nuk paguan 100 miliardë euro për Brexit

Autori: Gazeta inFokus 11:14 | 03 May 2017

Mbretëria e Bashkuar ka kundërshtuar kategorikisht mundësinë që të paguajë 100 miliard euro për dalje nga Unioni Europian

Britania e Madhe nuk do të paguajë 100 miliardë euro për daljen nga Bashkimi Europian, ka thënë sekretari i shtetit, David Davis.

Ai ka deklaruar se Mbretëria e Bashkuar do të paguajë aq sa detyrohet, “jo aq sa dëshiron Unioni”.

Sipas Davis, Briania i trajton me seriozitet detyrimet që ka ndaj BE-së, por se ky organizëm është duke e bërë të vështirë këtë gjë,transmeton Klan.

“Do të ketë bisedime. Ata do të tregojnë shifrën që kërkojnë dhe do atë që jemi gati të ofrojmë”.

Përtej ZBRITJEVE në Viva Fresh Store!

Të tjera