Lajme

Britania e Madhe formon Njësinë Kombëtare Kibernetike

Autori: Gazeta inFokus 19:37 | 19 November 2020

Lodra zyrtare sot njoftoi formimin e Njësisë Kombëtare Kibernetike të hakerëve qeveritarë për sulmet kibernetike ndaj kriminelëve, terroristëve dhe shteteve armike.

Njësia e hakimit, e cila ka funksionuar që nga ky vit, përbëhet nga ekspertë të Forcave të armatosura britanike dhe agjencisë së inteligjencës për sinjale nga Shtabi Shtetëror i Komunikimit (GCQ), raporton Reuters.

Të tjera