Lajme

Breshri i madh shkakton dëme në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 00:09 | 20 May 2020

Momentalisht në vendin e Kosovës është duke rënë breshër i madh.

Në disa fotografi që kanë dërguar lexuesit në redaksinë tonë shihet gjendja e motit atje, dhe sasia e madhe e breshërit që ka rënë.

Ndër to është edhe komuna e Prizrenit.

Kujtojmë se meterologët kanë lajmëruar se këto ditë do të mbaj mot jostabil dhe me shi.

Ndërsa ditën e premte parashihet të mbretëroj mot kryesisht me diell dhe i freskët, e në fundjavë kryesisht me kthjellime, me rritje graduale të temperaturave.

Të tjera