Lajme

Borrell shprehet i tmerruar nga sülmi izraelit në Rafah ku u vr ānë edhe fëmijë

Autori: Gazeta inFokus 15:17 | 27 May 2024

Shefi i politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell tha se është i tmerruar nga raportimet se Izraeli vrau dhjetëra persona në Rafah, përfshirë fëmijë të vegjël.

“I tmerruar nga lajmet që dolën nga Rafah mbi sulmet izraelite që vranë dhjetëra persona të zhvendosur, përfshirë fëmijë të vegjël. Unë e dënoj këtë në termat më të ashpër”, shkroi ai në X.

“Nuk ka vend të sigurt në Gaza. Këto sulme duhet të ndalen menjëherë. Urdhrat e GJND-së dhe DNH-ja duhet të respektohen nga të gjitha palët”, shtoi Borrell.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UFC EKSKLUZIVISHT NË ARTMOTION!

Të tjera