Sport

Boca Juniors shpallet kampion

Autori: Gazeta inFokus 10:36 | 21 June 2017

Boca Juniors është shpallur kampion i Argjentinës për të 32-tën herë, pasi që rivalët e tyre, Banfield, pësuan humbje të martën.

Një humbje prej 1:0 nga San Lorenzo, bëri që Banfield të mos mundet që ta arrijë Boca-n, që gjendet pesë pikë larg saj.

Skaudra e Guillermo Barros Schelotto-s ka humbur vetëm tre ndeshje në këtë stinor, dhe ky titull i Bocës i afron ata me rivalin e përjetshëm, River Plate, që ka 36 tituj.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Prince Caffe pjesëmarrës në panairin “Gulfood Fair 2024” në Dubai

Të tjera