Auto&Tech

BMW teston veturën e cila ndryshon ngjyrën (Video)

Autori: Gazeta inFokus 14:22 | 27 April 2017

Është vetura me teknologjinë më të lartë ndonjëherë, e cila njeh pronarin e saj dhe në mënyrë automatike rregullon ulëset, ngjyrën dhe stilin e vozitjes.

Koncepti “Mini” i BMW madje ndryshon ngjyrën gjatë vozitjes, varësisht nga humori i shoferit.

Kompania prezantoi prototipin e veturës më herët këtë vit – por duket se tani është gati që ta prodhojë, transmeton Gazeta Express.

-Advertisement-

E quajtur “MiniVision Next 100”, dizajni i veturës fokusohet në kombinimin e përgjegjësisë mjedisore dhe teknologjisë të së ardhmes.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
BKT Kosova dhe Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruajnë vazhdimin e marrëveshjes së sponsorizimit për periudhë 10-vjeçare

Të tjera