Auto&Tech

BMW kthen prapa 1.4 milionë vetura, nga frika se mund të kaplohen nga zjarri (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 13:35 | 07 November 2017

Kthimi prapa i veturave nuk është gjë e rrallë dhe e praktikojnë shumë prodhues, por kur është fjala për shkak të përfshirjes nga zjarri, veprimet duhet të jenë të shpejta.

Kompania gjermane BMW, ka kërkuar që të kthehen menjëherë prapa 740 mijë makina nga 1 dhe 5 Series, X3, X5 dhe Z4s, që janë prodhuar nga 2007 deri më 2011, transmeton Telegrafi.

Megjithëse shanset janë të vogla, raportohet se pistonat e këtyre veturave po ndryshken shpejtë dhe po përfshihen nga flakët.

-Advertisement-

Rikthimi i dytë i veturave, përfshinë 670 njësi nga 3 Series, që poshtua ka të bëjë me zjarrin, vetëm se kësaj radhe nga sistemi i ajrosjes që po nxehet në masë të madhe.

Të gjithë ata që kanë ndonjërën nga këto makina, iu kërkohet të evitojnë shfrytëzimin e tyre, ndërsa të lajmërojnë përfaqësitë e kompanisë për të bërë kontrollet e duhura.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rëndësia e komunikimit efektiv midis Familjes dhe Kopshtit

Të tjera