Lajme

“Bllokohen” banorët në Bardhosh, kjo është gjendja e tmerrshme e rrugës

Autori: Gazeta inFokus 09:50 | 13 January 2022

Banorët e fshatit Bardhosh në Prishtinë, po kanë vështirësi të kalojnë në rrugën kryesore të fshatit të tyre, për shkak se kjo rrugë është shndërruar në akull si pasojë e mospastrimit pas reshjeve të borës.

Në një video të realizuar nga Gazeta Infokus, shihet se kjo rrugë është bërë e pakalueshme dhe shumë e rrezikshme.

E përveç kësaj edhe rrugët dhe trotuaret e kryeqytetit  nuk janë në gjendje më të mirë.

Për më shumë ndiqeni videon./Gazeta Infokus/

Lexo edhe: Ankohen qytetarët, rruga në Ulpianë ‘shndërrohet’ në akull

Të tjera