Lajme

Bllokohen 26 ton mish pule me bakterin e frikshëm

Autori: Gazeta inFokus 14:46 | 15 May 2017

Një sasi prej 26 tonë mish pule i ardhur nga Brazili është bllokuar në portin e Durrësit. Autoritetet kanë konstatuar se mishi ishte me baktesin e salmonelës.

Mësohet se ngarkesa ka mbërritur disa ditë më parë në vend dhe është kthyer mbrapsht, shkruan alertneës.

Alarmi i prodhimit të mishit nga Brazili ka disa muaj në Europë duke përfshirë edhe vendin tonë, ndërkohë që mjaft vende kanë përforcuar kontrollet nëpër dogana. /albeu.com/

Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera