Lajme

Blinken: Sulmet e Dodikut ndaj të lirive në Republikën Srpska tregojnë se ai është në rrugën autoritare të Putinit

Autori: Gazeta inFokus 20:08 | 29 March 2023

Sekretari i ShBA-së, Antony Blinken, ka reaguar rreth miratimit të projektligjit të parlamentit të Republika Srpskapër ndryshimin e kodit penal që rifut krimin e shpifjes.

Blinken, në një shkrim në Twitter, tha se me këtë kryetari i Republika Srpska Milorad Dodik tregon se është në rrugën autoritare të Putinit.

“Sulmet e kryetarit Milorad Dodik ndaj të drejtave dhe lirive themelore në Republika Srpska tregojnë se ai është në rrugën autoritare të presidentit Putin. Departamenti i Shtetit, përfaqësuar nga ambasadori Murphy, vazhdon të mbrojë të ardhmen demokratike dhe të begatë që e meritojnë të gjithë qytetarët e Bosnjës dhe Hercegovinës”, ka shkruar Blinken në Twitter.

TRAJTIMI I VENAVE VARIKOZE ME LASERIN ENDOVENOZ

Të tjera