Lajme

Blinken dhe Von der Leyen diskutojnë mbështetjen për Ukrainën

Autori: Gazeta inFokus 18:18 | 10 September 2022

Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken dhe presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen diskutuan mbështetjen e tyre për Ukrainën.

Von der Leyen shkroi në Twitter se ishte “mirënjohëse” që u informua për “vizitën e Blinken në Kiev dhe për shkëmbimin tonë mbi sigurinë dhe ndihmën tonë ekonomike në Ukrainë”, shkruan Aljazeera, transmeton Klankosova.tv.

BE dhe SHBA janë të bashkuar në qëllim dhe veprim, tha mes tjerash, von der Leyen.

“Ne qëndrojmë pranë Ukrainës në luftën e saj të guximshme”.

Të tjera