Lajme

Blerim Shala në PDK

Autori: Gazeta inFokus 13:41 | 13 May 2017

Ish-Nënkryetari i Parë i AAK’së, Blerim Shala, do t’i bashkohet PDK’së. Aderimi në Partinë e Veselit, Shala po e bën pasi për një kohë ishte deputet i pavarur i Kuvendit të Kosovës.

Ish-gazetari, Blerim Shala, pritet t’i bashkohet PDK’së. Ai po shkon në Partinë e Kadri Veselit pasi ishte larguar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

Shala para se t’i bashkohej AAK’së kishte qenë udhëheqës i Gazetës Zëri.

Ndryshe, anëtari i ri i PDK’së, prej kohës kur kanë nisur bisedimet me Serbinë, ka mbajtur pozitën e koordinatorit për dialog.

Burime kanë treguar se zyrtarizimi i Shalës pritet të bëhet shumë shpejt dhe i njëjti mund të jetë edhe pjesë e listës zgjedhore të kësaj partie për deputet.

Express ka kontaktuar me Shalën, por ai s’ka pranuar të flasë për aderimin në PDK.

“Jam në takime”, ka thënë Shala, kur është pyetur për aderimin në PDK

UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera