Lajme

Blerim Kuçi i AAK-së: Koalicioni me PDK-në, kundërpërgjigje për grupimet

Autori: Gazeta inFokus 01:35 | 17 May 2017

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Blerim Kuçi ka thënë se koalicioni i AAK-së me PDK-në është një “kundërpërgjigje”.

“Mendojmë që kjo është një përgjigje më e mirë e një kombinimi më të keq, përgjigja më e mirë e mundshme duke e pasur parasysh kombinimim më të keq”.

“Ky koalicion është kundërpërgjigje e të gjitha grupimeve, për njerëz që priten të udhëheqin vendin si Pacolli dhe Mustafa, në rrethanat që është Kosova kjo është një kundërpërgjigje”, ka thënë Kuçi në konferencën e jashtëzakonshme për media, njofton Klan Kosova.

Kuçi ka thënë se ky koalicion është më i miri në rrethana të caktuara.

Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera